Descripción
NCV Version for Automotive
Unique Mode Select Input Allows Channel Programming
Over, Under, and Window Voltage Detection
Positive and Negative Voltage Detection
Fully Functional at 2.0 V for Positive Voltage Sensing and 4.0 V for Negative Voltage Sensing
Pinned Out 2.54 V Reference with Current Limit Protection
Low Standby Current
Open Collector Outputs for Enhanced Device Flexibility
Pb-Free Packages are Available
Applications
Body Electronic
Braking
Infotainment
Instrument Cluster
Nagivator
Occupant Comfort
Occupant Protection
Powertrain
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Número de Supervisores | 1 |
| Tensión Umbral de Reset Máxima | 1.29V |
| Tensión Umbral Mínima de Reset | 1.24V |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Tipo de Encapsulado | Micro |
| Conteo de Pines | 8 |
| Dimensiones | 3.1 x 3.1 x 0.95mm |
| Tensión Máxima Controlada | 4V |
| Tensión de Alimentación Máxima de Funcionamiento | 40 V |
| Estándar de automoción | AEC-Q100 |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +105 °C |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -40 °C |
| Tensión de Alimentación de Funcionamiento Mínima | 2 V |
| Tensión Mínima Controlada | 2V |








Valoraciones
No hay valoraciones aún.