Descripción
This 5-line surge suppressor array is designed for application requiring ESD and surge protection capability. It is intended for use in over-transient voltage and ESD sensitive equipment such as computers, printers, automotive electronics, networking communication and other applications. This device features a monolithic common cathode design which protects five independent lines in a single SC-88 package.
Protects up to 5 Lines in a Single SC-88 Package
Peak Power Dissipation – 100W (8×20 μ Waveform)
PPAP capable
SZ Prefix for Automotive and Other Applications Requiring Unique Site and Control Change Requirements
Applications
Hand Held Portable Applications
Networking and Telecom
Automotive Electronics
Serial and Parallel Ports
Notebooks, Desktops, and Servers
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Tipo de Dirección | Unidireccional |
| Configuración de diodo | Array |
| Tensión Residual Máxima | 12.5V |
| Tensión Mínima de Ruptura | 6.2V |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Tipo de Encapsulado | SC-88 |
| Conteo de Pines | 6 |
| Disipación de Potencia de Pulso de Pico | 100W |
| Corriente de Pulsos de Pico Máxima | 8A |
| Protección ESD | Sí |
| Número de Elementos por Chip | 5 |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -40 °C |
| Dimensiones | 2.2 x 1.35 x 1mm |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +125 °C |
| Capacidad | 130pF |
| Tensión de trabajo | 5V |
| Estándar de automoción | AEC-Q101 |
| Longitud | 2.2mm |
| Corriente de Fugas Inversa Máxima | 5µA |
| Ancho | 1.35mm |
| Altura | 1mm |
| Corriente de Prueba | 1mA |








Valoraciones
No hay valoraciones aún.