Descripción
This 5-line voltage surge array is designed for application requiring ESD and surge protection capability. It is intended for use in over-transient voltage and ESD sensitive equipment such as computers, printers, automotive electronics, networking communication and other applications. This device features a monolithic common cathode design which protects five independent lines in a single SC-74 package.
Protects up to 5 line in a single SC-74 package
Peak Power Dissipation – 350 W (8 X20 s Waveform)
Applications
Hand Held portable applications
Networking and Telecom
Automotive electronics
Serial and Parallel ports
Notebooks, Desktops, Servers
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Tipo de Dirección | Unidireccional |
| Configuración de diodo | Array |
| Tensión Residual Máxima | 44V |
| Tensión Mínima de Ruptura | 26.7V |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Tipo de Encapsulado | TSOP |
| Conteo de Pines | 6 |
| Disipación de Potencia de Pulso de Pico | 350W |
| Corriente de Pulsos de Pico Máxima | 24A |
| Protección ESD | Sí |
| Número de Elementos por Chip | 5 |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -40 °C |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +125 °C |
| Dimensiones | 3.1 x 1.7 x 1mm |
| Capacidad | 75pF |
| Longitud | 3.1mm |
| Corriente de Fugas Inversa Máxima | 5µA |
| Tensión de trabajo | 24V |
| Altura | 1mm |
| Ancho | 1.7mm |
| Corriente de Prueba | 1mA |








Valoraciones
No hay valoraciones aún.