Descripción
The high voltage switching diode is designed for high voltage, high speed switching applications. This dual diode device contains two electrically isolated high voltage switching diodes encapsulated in a SOT-23 surface mount package.
S Prefixes for Automotive and Other Applications Requiring Unique Site and Control Change Requirements, PPAP Capable
These Devices are Pb-Free, Halogen Free/BFR Free
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Configuración de diodo | Simple |
| Corriente Máxima Directa | 200mA |
| Número de Elementos por Chip | 1 |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Tensión Inversa Máxima | 250V |
| Tipo de Encapsulado | SOT-23 |
| Conteo de Pines | 3 |
| Capacitancia Máxima del Diodo | 5pF |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -55 °C |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +150 °C |
| Longitud | 3.04mm |
| Ancho | 1.4mm |
| Altura | 1.01mm |
| Dimensiones | 3.04 x 1.4 x 1.01mm |
| Disipación de Potencia | 385mW |
| Estándar de automoción | AEC-Q101 |











Valoraciones
No hay valoraciones aún.