Descripción
The S/ESDONCAN1 has been designed to protect the CAN transceiver from ESD . This device provides bidirectional protection for each data line with a single compact SOT−23 package, giving the system designer a low cost option for improving system reliability.
200 W Peak Power Dissipation per Line (8 x 20 sec Waveform)
Diode Capacitance Matching
Low Reverse Leakage Current (< 100 nA)
Low Capacitance High−Speed FlexRay Data Rates
S Prefix for Automotive and Other Applications Requiring Unique Site and Control Change Requirements, PPAP Capable
These are Pb−Free Devices
Applications
Industrial
Smart Distribution Systems (SDS)
DeviceNet
Automotive
Controlled Area Network −CAN 2.1 / CAN FD
Low and High Speed CAN
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Configuración de diodo | Ánodo común |
| Tipo de Dirección | Bidireccional |
| Tensión Residual Máxima | 50V |
| Tensión Mínima de Ruptura | 26.2V |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Tipo de Encapsulado | SOT-23 |
| Conteo de Pines | 3 |
| Disipación de Potencia de Pulso de Pico | 200W |
| Corriente de Pulsos de Pico Máxima | 3A |
| Protección ESD | Sí |
| Número de Elementos por Chip | 2 |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -55 °C |
| Dimensiones | 3.04 x 1.4 x 1.01mm |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +150 °C |
| Corriente de Fugas Inversa Máxima | 100nA |
| Corriente de Prueba | 1mA |
| Ancho | 1.4mm |
| Altura | 1.01mm |
| Corriente Nominal de Supresión | 50A |
| Longitud | 3.04mm |
| Capacidad | 10pF |
| Estándar de automoción | AEC-Q101 |











Valoraciones
No hay valoraciones aún.