Descripción
Robust Power Package: 1.4 W, Wide operating voltage range, Immediate turn on Voltage surge suppressing protecting LEDs, PPAP capable SBT (Self Biased Transistor) Technology, Negative Temperature Coefficient, This device uses Halogen-Free Molding Compound, This is a Pb-Free Device
PPAP capable
Benefit
High or Low side control, Simple Battery Charge, Reduce LED binning and therefore inventory, NO EMI
Applications
LED Drive, Battery Charging, Contact Wetting
Automotive – Cluster & Central Console Backlighting, Navigation/Audio Systems, Vanity Mirror Light, Car Door Puddle Light, Ambience Lighting, CHMSL, Turn Signals, Side Repeaters, Tail Lamps, Brake Lighting, Trailer lights & Contact Wetting. Display & Signage – Channel letters, Display backlighting, Neon bulb replacements, LED stripes & modules. Architectural lighting Decorative, Task, Exterior, Landscape & Under counter. Computing and Industrial Indicator lamps, Backlights
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Encapsulado | SOT-223 |
| Tipo de Display | LED |
| Número de Pines | 4 |
| Tensión de Alimentación | 3 → 5,5 V. |
| Corriente de Alimentación Máxima | 33mA |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -55°C |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Temperatura de Funcionamiento Máxima | +150°C |
| Anchura | 3.7mm |
| Altura | 1.65mm |
| Longitud | 6.7mm |








Valoraciones
No hay valoraciones aún.