Descripción
This specification applies to all sizes of rectangular-type fixed chip resistors with Ruthenium-base as material.
Small size and light weight
Highly reliable multilayer electrode construction
Compatible with all soldering process
Long side terminations
Applications
Telecommunication Equipments
Radio and Tape Recorders, TV Tuners
Digital Cameras, Watches, Pocket Calculators
Computers, Instruments
Medical and Military Equipment
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Resistencia | 4.7Ω |
| Tecnología | Película Gruesa |
| Encapsulado | 2512 |
| Tolerancia | 0.05 |
| Potencia Nominal | 1W |
| Coeficiente de Temperatura | ±200ppm/°C |
| Estándar de automoción | No |
| Mínima Temperatura de Funcionamiento | -55°C |
| Máxima Temperatura de Funcionamiento | +155°C |











Valoraciones
No hay valoraciones aún.