Descripción
Typical operating frequency: 50 MHz
Typical propagation delay: 19 ns (clock to Q)
Wide operating supply voltage range: 2V to 6V
Low input current: 1 μA maximum
Low quiescent supply current: 80 μA maximum (74HC Series)
Fanout of 10 LS-TTL loads
Applications
This product is general usage and suitable for many different applications.
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Tipo de Encapsulado | SOIC |
| Función Lógica | Registro de desplazamiento |
| Familia Lógica | HC |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Modo de Funcionamiento | Serie a paralelo |
| Conteo de Pines | 14 |
| Tensión de Alimentación de Funcionamiento Mínima | 2 V |
| Tensión de Alimentación Máxima de Funcionamiento | 6 V |
| Dimensiones | 8.75 x 4 x 1.5mm |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | 85 °C |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -40 °C |











Valoraciones
No hay valoraciones aún.