Descripción
Supports Standard, Fast and Fast-Plus I2C Protocol
1.8 V to 5.5 V Supply Voltage Range
64-Byte Page Write Buffer
Hardware Write Protection for Entire Memory
Schmitt Triggers and Noise Suppression Filters on I2C Bus Inputs (SCL and SDA)
Low Power CMOS Technology
1,000,000 program/erase cycles
100 Year Data Retention
Industrial temperature range
Industrial and Extended Temperature Range
PDIP, SOIC, TSSOP, MSOP 8-Lead and TDFN, UDFN 8-Pad Packages
This Device is Pb-Free, Halogen Free/BFR Free
Applications
Alarm Systems
Audio Players
Automotive Systems
Cable Modems
CDRW
Cellular Phones
Cordless Phones
CRT/LCD Monitors
Digital Still Cameras
DRAM Modules
DVD Players
Graphic Cards
Hard Disk Drives
Health Meters
Industrial Controls
Internet Phone Handsets
Memory Modules
Notebook PC
Personal Computers
Printers
Set Top Box
Smart Phones
TV
Telecommunications
Two Way Radios
Video Games
Video Tape Recorder
Vending Machines
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Tamaño de la Memoria | 256kbit |
| Tipo de Interfaz | Serie I2C |
| Tipo de Encapsulado | UDFN |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Conteo de Pines | 8 |
| Organización | 32k x 8 bit |
| Tensión de Alimentación de Funcionamiento Mínima | 1.8 V |
| Tensión de Alimentación Máxima de Funcionamiento | 5.5 V |
| Tensión de Programación | 1.8 → 5.5V |
| Número de Bits de Palabra | 8bit |
| Dimensiones | 2 x 3 x 0.5mm |
| Tiempo de Acceso Aleatorio Máximo | 900ns |
| Estándar de automoción | AEC-Q100 |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +85 °C |
| Data Retention | 100año |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -40 °C |
| Número de Palabras | 32k |











Valoraciones
No hay valoraciones aún.