Descripción
1200 V – 35 A 3-Phase IGBT Inverter, Including Control ICs for Gate Drive and Protections
Low-Loss, Short-Circuit-Rated IGBTs
Very Low Thermal Resistance Using Al2O3 DBC Substrate
Built-In Bootstrap Diodes and Dedicated Vs Pins Simplify PCB Layout
Separate Open-Emitter Pins from Low-Side IGBTs for Three-Phase Current Sensing
Single-Grounded Power Supply Supported
Built-In NTC Thermistor for Temperature Monitoring and Management
Adjustable Over-Current Protection via Integrated Sense-IGBTs
Isolation Rating of 2500 Vrms / 1 min.
Applications
Motion Control – Home Appliance/Industrial Motor
| Atributo | Valor |
|---|---|
| Tipo motriz | Inducción ac, Motor BLDC, Motor PMSM |
| Configuración de Salida | Terminación única |
| Configuración | Trifásico |
| Corriente Máxima de Colector IGBT | 35A |
| Corriente de Salida Máxima | 2 (Fault)mA |
| Tensión de Alimentación Máxima | 16.5 V |
| Tensión Máxima Colector-Emisor | 1200 V |
| Tipo de Montaje | Montaje superficial |
| Tipo de Encapsulado | SPMCA-A |
| Tensión de Alimentación Máxima de Funcionamiento | 16.5 V |
| Conteo de Pines | 34 |
| Tensión de Alimentación de Funcionamiento Mínima | 13.5 V |
| Frecuencia de Conmutación Típica | 20 (Maximum)kHz |
| Aislamiento Nominal Máximo | 2500Vrms |
| Serie | SPM2 |
| Temperatura Máxima de Funcionamiento | +150 °C |
| Temperatura de Funcionamiento Mínima | -40 °C |
| Anchura del Producto | 33.5mm |
| Altura del Producto | 8.1mm |
| Dimensiones | 80.5 x 33.5 x 8.1mm |
| Altura | 8.1mm |
| Longitud | 80.5mm |
| Ancho | 33.5mm |
| Longitud del Producto | 80.5mm |











Valoraciones
No hay valoraciones aún.